Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Imi puteti spune, va rog, care este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Imi puteti spune, va rog, care este termenul de pastrare ...

Buna ziua,

Imi puteti spune, va rog, care este termenul de pastrare a dosarelor de personal?

Multumesc,
Dosarele de personal, Contractele de muncă, Convențiile civile de prestări servicii se păstrează timp de 75 de ani, conform Anexei nr. 6 a Legii nr. 16/1996 a Arhivelor Naționale .
[ link extern ] /