avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua!O doamna director de scoala sustinator al ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua!O doamna director de scoala sustinator al unui primar ...

Buna ziua!O doamna director de scoala sustinator al unui primar perdant recent intra peste orele unui profesor abuziv sa vada cum isi desfasoara acesta activitatea doar pentru simplul fapt ca profesorul a votat cu primarul castigator al alegerilor.De precizat ca intra doar la orele acestui profesor si nu la toate orele!Este o incalcare a legii?Cui ma pot adresa pentru dreptate?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:36, 13 Iunie 2024
Puteti sesiza ISJ/Ministerul Educatiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt discriminatã? ciobanulacramioarairina ciobanulacramioarairina Sunt profesor învăţământ primar titulară din anul 2011 cu gradul II.În acest an şcolar s-a schimbat directorul.Acest director vrea să mă mute în ... (vezi toată discuția)
Plata cu ora director scoala Lauramoro Lauramoro Am citit cu atentie legislatia stufoasa privind plata cu ora in acest an scolar si as vrea si o alta parere!In scoala noastra un profesor titular doreste 2 ore ... (vezi toată discuția)
Vreau sa fac o reclamatie....buna ziua, m-am gandit mult daca trebuie sa fac acest pas, iar ... elenyamog elenyamog Buna ziua, M-am gandit mult daca trebuie sa fac acest pas, iar astazi m-am hotarat ...DA! Am avut la scoala o situatie destul de incordata si anume o ... (vezi toată discuția)