Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achiziție autoturism
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achiziție autoturism

Bună seara!
Vă rog să mă ajutați cu următoarea speță: liceu care are școală de șoferi. Dorim achiziționarea unei noi mașini pentru școala de șoferi! În vara anului 2023 a apărut o ordonanță de urgență prin care ni se interzicea achiziționarea de autoturism, chiar și prin leasing. Vă rog să imi comunicați dacă s-a modificat ceva între timp, putem achiziționa sau nu mașina pe liceu? Vă rog și cadru legal.
Vă mulțumesc!
lidia.precup, utilizator