Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am făcut o cerere către primărie pe nr de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am făcut o cerere către primărie pe nr de înregistrare primit ...

Am făcut o cerere către primărie pe nr de înregistrare primit scrie termen de rezolvare 30 zile calendaristice .... au trecut 90 .. ce pârghii am sa ii forțez sa i ni dea un răspuns? Sau sunt la mana angajaților primăriei când vor avea ei chef
Orice persoană care se consideră vătămată într-un drept al său ori într-un interes legitim, de către o autoritate publică, printr-un act administrativ sau prin nesoluționarea în termenul legal a unei cereri, se poate adresa instanței de contencios administrativ competente, pentru anularea actului, recunoașterea dreptului pretins sau a interesului legitim și repararea pagubei ce i-a fost cauzată.