Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Exista vreo lege sau prevedere legala in baza careia ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Exista vreo lege sau prevedere legala in baza careia un conducator ...

Exista vreo lege sau prevedere legala in baza careia un conducator de institutie publica poate refuza transferul unui functionar public, chiar daca solicitarea de transfer vine din partea conducatorului celeilalte inst.publice?Multumesc!
nu exista reglementat clar in legislatie pe ce motiv poate sau nu aproba conducatorul unitatii transferul la cerere/in interesul serviciului.