avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna ziua, Daca am achizitii intracomunitare de ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna ziua, Daca am achizitii intracomunitare de aparatura de ...

Buna ziua,
Daca am achizitii intracomunitare de aparatura de laborator si alte marfuri care NU sunt bunuri fiscale cu risc ridicat, trebuie sa obtin cod UIT din aplicatia pentru e-Transport?

Alte discuții în legătură

Cine declara în sistemul ro e-transport? logistiki logistiki Buna ziua, In cazul in care societatae A vinde (en-gros) catre societatea B bunuri cu risc fiscal in valoare de 12.000 lei, mentionez ca societatea B ridica si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca a intrat in vigoare sistemul ... marcucarolina marcucarolina Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca a intrat in vigoare sistemul RO-transport si cine are obligativitatea raportarii informatiilor despre marfa ... (vezi toată discuția)
Tva la marfa second-hand kerekesmargo kerekesmargo Buna ziua ! art.1522 din codul fiscal - regimul special pentru bunurile second-hand- se refera si la haine. ,exista ceva reglementari speciale in privinta ... (vezi toată discuția)