Forum Discuţii juridice Executare silită Bună seara! Sunt persoană cu handicap accentuat, am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună seara! Sunt persoană cu handicap accentuat, am găsit ...

Bună seara!

Sunt persoană cu handicap accentuat, am găsit să mă angajez la o firmă.
Acum 14 ani am făcut un credit, de 10 ani nu am mai putut plăti creditul și sunt urmărit de o firmă de recuperatori.
Vă rog să-mi scrieți dacă, în cazul în care mă angajez, firma de recuperare îmi poate pune poprire pe salariu?
Vă mulțumesc!
Daca nu a intervenit prescriptia, va poate executa silit.
Prescriptia poate fi intrerupta prin staruinta in executare, deci va trebui studiat dosarul executional.

Daca actele sunt numai la recuperator, nu pot fi studiate.
Dapix, utilizator