Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara,unde ma pot adresa pt pensie de boala? ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara,unde ma pot adresa pt pensie de boala? Sufar de poliartita ...

Buna seara,unde ma pot adresa pt pensie de boala?
Sufar de poliartita reumatoida std II,inca lucrez dar as vrea sa stiu daca beneficiez si unde sa merg?
Mulțumesc!
Mariorica1970, utilizator
Ca sa beneficiati de pensie de invaliditate , mai inati trebuie sa fiti incadrat într-un grad de invaliditate.

Detalii
[ link extern ]
Primul pas este sa vorbiti cu doctorul ortoped sau reumatolog, sa va redacteze referat medical.
Si unde sa merg?
Mulțumesc!
Cu toate documentele medicale, mergeti si depuneti dosar la COMISIA de expertiza a capacitatii de munca.