avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara,unde ma pot adresa pt pensie de boala? ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara,unde ma pot adresa pt pensie de boala? Sufar de poliartita ...

Buna seara,unde ma pot adresa pt pensie de boala?
Sufar de poliartita reumatoida std II,inca lucrez dar as vrea sa stiu daca beneficiez si unde sa merg?
Mulțumesc!
Ultima modificare: Luni, 17 Iunie 2024
Mariorica1970, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 21:35, 17 Iunie 2024
Ca sa beneficiati de pensie de invaliditate , mai inati trebuie sa fiti incadrat într-un grad de invaliditate.

Detalii
[ link extern ]
Primul pas este sa vorbiti cu doctorul ortoped sau reumatolog, sa va redacteze referat medical.
Si unde sa merg?
Mulțumesc!
Cu toate documentele medicale, mergeti si depuneti dosar la COMISIA de expertiza a capacitatii de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! sunt angajata muncesc...numai ca,in dec 2022, am ... Mariorica1970 Mariorica1970 Buna seara! Sunt angajata muncesc...numai ca,in dec 2022, am fost diagnosticata cu poliartita reumatoida std 1......fac tratament urat,am ... (vezi toată discuția)
Se poate ieși la pensie pe caz de boală la vârsta de 40 ani? ... AndreeaMihaelaZ AndreeaMihaelaZ Se poate ieși la pensie pe caz de boală la vârsta de 40 ani? Precizez,pe cartea de muncă sunt deja 20 ani. (vezi toată discuția)
Dosar respins pensie handicap Gabisandu1 Gabisandu1 Buna ziua. Mama mea are 55 de ani si este pensionata. A fost operata/protezata la ambele solduri. Medicul care a operat-o a indrumat-o sa aplice pentru pensie ... (vezi toată discuția)