Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Doresc să aflu,daca în vacanță plec cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Doresc să aflu,daca în vacanță plec cu minorele ...

Bună ziua!
Doresc să aflu,daca în vacanță plec cu minorele în vacanță în Bulgaria, pe lângă pașaport , voi avea nevoie și de procură din partea tatălui pentru a putea trece granița și a părăsi țara cu ele?
Mulțumesc anticipat !
Pentru a ieși din țară cu minorele, pe lângă pașapoarte aveți nevoie de o declarație notarială dată de celălalt părinte, din care să rezulte că acesta își dă acordul ca dvs împreună cu minorele puteți merge în Bulgaria.

Dorin Voicilas a scris:

Pentru a ieși din țară cu minorele, pe lângă pașapoarte aveți nevoie de o declarație notarială dată de celălalt părinte, din care să rezulte că acesta își dă acordul ca dvs împreună cu minorele puteți merge în Bulgaria.

Va multumesc frumos pentru raspuns!