Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, la calculul pensiei am inteles ca se iau in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, la calculul pensiei am inteles ca se iau in calcul ...

Buna ziua,
la calculul pensiei am inteles ca se ia in calcul si bonusurile si al treisprezecelea salariu, Casa de pensii cum intra in posesia acestora pt calcul, deoarece in cartea de munca sau in adeverinta eliberata de angajator este trecut doar salariul fara bonusuri, iar bonusurile nu sunt permanente, din cate stiu, figurau in fisa fiscala si erau impozitate.
Mentionez ca am beneficiat de ele din anul 2004 si nu stiu daca trebuie sa fac cumva dovada acestora sau are Casa de pensii acces la fisele fiscale, de aceea as dori o lamurire in aceasta privinta .
Multumesc frumos.
1. Casa de pensii nu are acces la fisele fiscale.

2. Adeverintele de sporuri se elibereaza de catre angajator ..pe statele de plata figurati cu bonusurile acordate ?