Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua aici în România este corupție eu am fost ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua aici în România este corupție eu am fost condamnată ...

Bună ziua aici în România este corupție eu am fost condamnată la trei mandate două ,, îs făcute de mine n am executat două mandate de pușcărie în anumite penitenciare din România...... Am cazierul judiciar nu mai pot să mai mă angajez că am cazier judiciar și pe unde mă duc îmi cere În ce zi cazierul curat din cauza anumite persoane care au fost în oraș fără să știu fără să îmi dau seama Am fost la pușcărie din greșeala mea În ce m am băgat eu..... A treia faptă fiind liberat condiționat de la pușcărie și pus în libertate,,, m am. Băgat cu o femeie care era prostituată fără să știu că făcuse 16 articolul din 2000 legea 143 din 2000,,, trafic de droguri dar eu nu făceam trafic de droguri am fost băgat la pușcărie maxim 15 ani jumate șase luni de pușcărie termen fără să îmi dau seama a fost băgat la maximă siguranță am făcut pedeapsa în termen. Etc...... Acum am avut de când am fost liberat am avut un tată nenorocit și era un alcoolist am avut probleme după urma lui am stat 12 ani de zile boschetar (poliția locală,,, jandarmeria,, poliția română,,, MAI....)... Ministerul. Afaceriilor. Internelor... Poliția română înseamnă asta înseamnă. (MAI)... Acum mă judec cu ANAF ul și și cu serviciul de amenzi și cu secția 24 de poliție că mi a dat o amendă o amendă de 4000 RON,,, că eu când am apelat 112 apeluri de urgență au venit cei de la poliție după o oră nu i am mai găsit pe ăia cei indivizi că vorbeam cu poliția,,,, cei de la poliție secția 24 de poliție n au zis că i am deranjat eu la cafea și mi am întocmit prin amenda de 4000 RON.... Pun și eu întrebarea dacă pot să te pun în copie ca să pot să trimit la curtea europeană toate actele dacă poți îmi puteți să mă ajutați să îmi fac dosarul la curtea europeană dar m am judecat cu statul român drepturile care mi s au încălcat când am avut de a face cu poliția din cauza anumitor persoane din România asta când am fost boschetari 12 ani de zile din cauza lui taică meu să te pun toate actele copie copie xerox ce aș putea să fac ca să mă am ajutat să mă îndrumați Cu tot respectul meu.....

Dacă este dorința fac copie după toate actele și sunt dispus să mă prezint la curtea europeană ca să pot să vin acolo la Strasbourg ca să pot să mă ajute cu statul român și câți m ar costa și plătesc tot dar să fie tradus tot în română ca să pot să înțeleg că nu pot să înțeleg în limba engleză sau franceză nu înțeleg dacă puteți să mă ajutați să fie tradus în limba română...... Vă mulțumesc frumos aștept un răspuns de la dumneavoastră domnul avocat dacă se poate să mi fac dosarul ca să pot să merg la Strasbourg să mă judec cu statul român sau fac dosarul ca să pot să mă prezint la curtea europeană la drepturile omului.... Vă mulțumesc frumos...
Manuela Rășină, administrator
Nu se intelege nimic din ceea ce ati scris. Recititi si ganditi-va ca, spre deosebire de d-voastra, noi NU stim ce problema aveti. Rescrieti-ne povestea avand in minte faptul ca povestiti unor persoane care nu stiu nimic despre d-voastra. Scrieti in oridine cronologica - asa cum s-au intamplat lucrurile - prima condamnare in anul ... pentru ... mandat inceput in ... executat in ...; a doua condamnare ... s.a.m.d.