Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasarea transnationala si pozitii de conducere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasarea transnationala si pozitii de conducere

Buna ziua,

In cazul unei detasari transnationale, persoana detasata poate ocupa o pozitie pe organigrama entitatii catre care se face detasarea?
In practica stiam ca pozitiile pe organigrama pot fi ocupate de persoane care au raport contractual direct cu entitatea in cauza, in timp ce in acest caz, raportul este intre entitatea care detaseaza si cea catre care se face detasarea.

Multumesc.
AphisG, utilizator
da, persoana detasata poate ocupa o pozitie pe organigrama entitatii catre care se face detasarea