Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De curand, pe zona exterioara a gardului ce ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De curand, pe zona exterioara a gardului ce imprejmuieste ...

Buna ziua,

De curand , pe zona exterioara a gardului ce imprejmuieste complexul in care locuiesc a aparut un easybox al unei firme de curierat.
Desi unii vecini sunt de acord, la o simpla discutie, il consider nepotrivit si inestetic, in plus cauzeaza aglomeratie in zona.
Avand in vedere ca se afla in afara complexului, dar pe spatiul comun ce il deserveste, nu trebuia supusa la vot aceasta decizie? Mentionez faptul ca nu ni s-a cerut parerea sau nu ne-am dat acordul, pur si simplu ne-am trezit cu el.

Multumesc.
in2ition, utilizator
Buna ziua!
Daca se afla pe partea exterioara a gardului ,zona respectiva nu va apartine.Deci,nu aveau nevoie de acordul dvs.Probabil il au de la detinatorii terenului respectiv.
Buna ziua,

Zona pe care este amplasat este in proprietatea comuna a locatarilor blocului.