Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara am un garaj mai mic unde nu îmi încape ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara am un garaj mai mic unde nu îmi încape decât 3/4 ...

Buna seara am un garaj mai mic unde nu îmi încape decât 3/4 din mașină deci nu îl folosesc parchez in fata lui. De cărând sau mutat niste vecini care au doar o poarta mica la strada, când au cumpărat au stiut situația. Acum tot parchează înfață garajului meu și eu trebuie sa parchez peste drum la vecina norocul meu că momentan nu locuiește acolo. Legea spune clar că nu are voie să mi blocheze garajul. Folosesc porțile pentru a scoate și baga diverse lucruri cu mașina în garal si îmi blochează accesul. Ce pot face? Mulțumesc.
daca nu incape masina, atunci nu e garaj, e o alta constructie
daca e insemnat ca atare si in acte e garaj, sunati la politia locala, trebuia sa faceti asta de prima data