Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am și eu o nelămurire . Probabil cu toții știți ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am și eu o nelămurire . Probabil cu toții știți faptul că ...

Am și eu o nelămurire . Probabil cu toții știți faptul că , în situația promovării examenului de intrare în INM/SNG , după ce susțineți definitivatul și veți fi numiți în funcție , aveți obligația de a profesa pentru o anumită perioadă de timp această funcție , in caz contrar , trebuie restituite toate cheltuielile de școlarizare , indemnizațiile primite pe perioada desfășurării cursurilor . Acum întrebarea mea este , ce se întâmplă în situația în care , metaforic vorbind , nu mai poți să restitui acele sume de bani, sume care nu sunt deloc la îndemână unui" om de rând " Mulțumesc !
Andrei.sm, utilizator
Se poate recurge la executare silita.
Sumele se vor recupera pe calea exexcutarii silite, dupa ce se va pronunta o instanta de judecata in privinta obligatiei de a le restitui.