Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara ! Sunt pensionar gr. 3 invaliditate din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara ! Sunt pensionar gr. 3 invaliditate din 2018 si lucrez ...

Buna seara ! Sunt pensionar gr. 3 invaliditate din 2018 si lucrez in continuare cu drept de jumatate norma(4 ore). In 2026 urmeaza sa primesc pensia pentru limita de varsta. Va rog sa ma lamuriti daca beneficiez si ce fel de puncte , intrucat la pensionarea din 2018 aveam deja 35 ani de servici. Intrebare: Acest timp de 4 ore lucrate se adauga ca si puncte de stabilitate ? Va multumesc mult.
Nu se primesc puncte de stabilitate.
Este cumul pensie(invaliditate) cu salariul.