Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Puteti sa ma ajutati cu următoarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Puteti sa ma ajutati cu următoarea situatia: Ce consecinte ...

Buna ziua,
Puteti sa ma ajutati cu următoarea situatia:
Ce consecinte pot exista atunci când un cadru militar da o declarație falsă ca nu a detinut nici o proprietate, deși adevărul este altul ( proprietate deținută în coproprietate, vândută înainte de obținerea locuinței de serviciu) si se afla acest lucru?
De asemenea, pot exista consecinte și pentru persoana care a semnalat?
Va multumesc anticipat pentru răspunsuri.
Lav.lav, utilizator
Declarația respectivă era necesară probabil pentru obținerea locuinței de serviciu. Ar putea fi vorba de un fals în declarații care va intra în atenția Parchetului Militar. La finalul anchetei, se va adopta o soluție care poate fi inclusiv trimiterea în judecată .