Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara!Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara!Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu o problema.M.am ...

Buna seara!Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu o problema.M.am despartit de 3 ani de sotul meu dar nu am divortat.Impreuna am ridicat o casa pe pamantul de la parintii lui care nu este pe numele sotului.Eu am dreptul la acea casa daca nu este nimic pe numele sotului.El mi.a dat o suma de bani cand am plecat dar nu suficient,cat ar valora jumatate din acea casa.Va multumesc!
Nu va face obiectul partajului acea casa, cand veti divorta.
Nu sunteti proprietara, nu veti obtine nimic.

E bine totusi ca va dat o suma de bani, putea foarte bine sa nu va dea nimic.