Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii superioare de scurta durata. Stiti cumva ce ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii superioare de scurta durata. Stiti cumva ce facultati ...

Studii superioare de scurta durata. Stiti cumva ce facultati aplica aceste studii si daca se regasesc deja ?
Reveniti cu aceeasi discutie. S-a comentat aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Ati sunat la universitati sa va interesati ? Ati intrat pe site-urile universitatilor pentru a va informa ? Daca va intereseaza, ar trebui sa o faceti.
Am intrat, am sunat. Nimeni nu stie nimic desi se vorbeste pe site-urile facultatilor de posibilitatea prelungirii studiilor de scurta durata cu cele de licenta. Inclusiv la itm am sunat si doamna de acolo mi-a zis ca pentru ce vreau eu se accepta studiile de scurta durata, dar ca nu stie sa imi spuna si care sunt alea.
Cerintele minime de pregatire in domeniul securitatii si sanatatii in munca corespunzatoare nivelului superior, care trebuie indeplinite in mod cumulativ, sunt urmatoarele:

a) absolvirea, in domeniile fundamentale: stiinte ingineresti, stiinte agricole si silvice, cu diploma de licenta sau echivalenta ....

este citat din celalalt topic deschis de dvs .