Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Am cumparat o masina iar fostul proprietar (o firma) a ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Am cumparat o masina iar fostul proprietar (o firma) a anulat ...

Am cumparat o masina iar fostul proprietar (o firma) a anulat RCA-ul dupa ce i-am platit masina si a emis factura. Am facut RCA nou inainte sa iasa fiscalul (facutr pe seria de sasiu), dar brokerul imi spune ca RCA-ul nou nu e valabil pana nu iese fiscalul. Am voie sa circul cu masina?
polita este valabila, aveti voie sa circulati cu masina.
Multumesc. De aceea am si cerut brokerului sa o faca desi imi spunea ca nu e valabila si ca vechiul proprietar nu are cum sa o anuleze pe cea veche.
Sa-mi schimb si brokerul deci? :D
snipe1975, utilizator