Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua sunt un pensionar iesit la pensie in anul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua sunt un pensionar iesit la pensie in anul 2009 iar ...

buna ziua sunt un pensionar iesit la pensie in anul 2009 iar pe decizia de pensionare nu apare indicele de corectie. Ati putea sa-mi spuneti daca la recalculare va intra automat si indicele de corectie sau trebuie sa depun ocerere.Va multumesc
Daca pensia din 2009 a fost de limita de varsta nu aveti si nici nu veti ,mai avea vreo legatura cu indicele de corectie.
Am uitat sa menționez că pe decizia nr232841din 11 03 2014 se menționează: aferent indicelui de cotizare 0.00000
La ce fel de pensie v-ati deschis drepturile in 2009 ?
-Anticipata.
-Anticipata partiala.
-De invaliditate.
Pensie de vechime am lucrat cu mecanic de locomotiva
Daca in 2009 v-ati deschis drepturile al pensie de limita de varsta, atunci nu ati avut si nici nu aveti vreo legatura cu indicele de corectie.