avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am vândut o scroafa gestanta si persoana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am vândut o scroafa gestanta si persoana respectivă ...

Buna ziua am vândut o scroafa gestanta si persoana respectivă dupa cateva luni a zis ca ne da in judecata ca nu a fost gestanta.Se poate asa ceva ?mentionez ca vanzarea a fost facuta de la om la om fara acte
Cel mai recent răspuns: Userita , utilizator 18:22, 28 Iunie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Simple vorbe de claca,nu va da nea Stan în judecata.Un proces costa,durează ani,necesita avocat.Cand o sa audă ca un onorariu costa câteva mii de lei chiar și în târgurile colbuite din provincie renunță și își cumpără 5 scroafe..
Mulțumesc! eram foarte curioasa daca e posibil asa ceva ?Mi se pare absurd avand in vedere ca nu ai cum sa garantezi chestia asta adica eu am vandut o montata acuma daca nu a tinut cu ce sunt eu de vina.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Simple vorbe de claca,nu va da nea Stan în judecata.Un proces costa,durează ani,necesita avocat.Cand o sa audă ca un onorariu costa câteva mii de lei chiar și în târgurile colbuite din provincie renunță și își cumpără 5 scroafe..

Montata e una, gestanta e alta.Aveati confirmarea de la un veterinar?
Teoretic este posibil un demers judiciar,liberul acces la justitie e garantat oricui.Totusi orice om normal după niște cuvinte aruncate la nervi dacă își face niște socoteli își da seama ca e posibil sa nu rentează..
Nu .avem filmuleț care demonstreaza ca am montato.

gi-jane2 a scris:

Montata e una, gestanta e alta.Aveati confirmarea de la un veterinar?


Alte discuții în legătură

Clauza contract vanzare cumparare imobil andreea gabriela andreea gabriela Buna ziua! Detin un contract de vanzare cumparare apartament care are o clauza ca acest imobil nu poate fi instrainat timp de 10 ani. A fost cumparat in ... (vezi toată discuția)
Salut vreau si eu va rog sa ma lamuriti va rog,acum 30 de ani ... 1Nistormarius1 1Nistormarius1 Salut vreau si eu va rog sa ma lamuriti va rog,acum 30 de ani parinti au cumparat o casa cu suprafata de 2051 mp 2501 propriu spus ca in realitate au 1250 ... (vezi toată discuția)
Propietar masina ce nu este trecut in cartea de identitate a masinii Adrian63 Adrian63 Este posibil sa achizitionez o masina ce este la cineva ce nu este trecut in cartea de identitate a masinii? Persoana respectiva (vanzatorul) mi-a sugerat sa ... (vezi toată discuția)