Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am vândut o scroafa gestanta si persoana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am vândut o scroafa gestanta si persoana respectivă ...

Buna ziua am vândut o scroafa gestanta si persoana respectivă dupa cateva luni a zis ca ne da in judecata ca nu a fost gestanta.Se poate asa ceva ?mentionez ca vanzarea a fost facuta de la om la om fara acte
Simple vorbe de claca,nu va da nea Stan în judecata.Un proces costa,durează ani,necesita avocat.Cand o sa audă ca un onorariu costa câteva mii de lei chiar și în târgurile colbuite din provincie renunță și își cumpără 5 scroafe..
Mulțumesc! eram foarte curioasa daca e posibil asa ceva ?Mi se pare absurd avand in vedere ca nu ai cum sa garantezi chestia asta adica eu am vandut o montata acuma daca nu a tinut cu ce sunt eu de vina.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Simple vorbe de claca,nu va da nea Stan în judecata.Un proces costa,durează ani,necesita avocat.Cand o sa audă ca un onorariu costa câteva mii de lei chiar și în târgurile colbuite din provincie renunță și își cumpără 5 scroafe..

Montata e una, gestanta e alta.Aveati confirmarea de la un veterinar?
Teoretic este posibil un demers judiciar,liberul acces la justitie e garantat oricui.Totusi orice om normal după niște cuvinte aruncate la nervi dacă își face niște socoteli își da seama ca e posibil sa nu rentează..
Nu .avem filmuleț care demonstreaza ca am montato.

gi-jane2 a scris:

Montata e una, gestanta e alta.Aveati confirmarea de la un veterinar?