Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Fiul meu, căsătorit, 40 ani, rezident in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Fiul meu, căsătorit, 40 ani, rezident in Spania ...

Bună ziua! Fiul meu, căsătorit, 40 ani, rezident in Spania cu soția si 2 copii minori, cu toții au domiciliul în acte in București, sector 3. Sotia a depus cerere de divorț de comun acord la Judecătoria Sector 3 in 09.2024 și instanța a dispus că tatăl se plătească pensia de întreținere retroactiv de la depunerea cererii deși au locuit și participat împreună la creșterea copiilor. Și actualmente se gospodăresc laolaltă. Ce poate face sa nu achite retroactiv pe 10 luni 1/3 din venituri avand in vedere că a contribuit deja în această perioadă?
mototolea stanel, utilizator
Astfel de probleme nu se rezolva din păcate pe un forum ci mergând la un av pt o consultație.Trebuie văzută sentința de care faceți vorbire,dacă mai sunt în termen pt formulat calea de atac legala etc.De ce nu și a angajat fiul dvs av,, de ce nu a făcut apărări pe aceste aspecte etcetc?Toate aceste probleme nu se lămuresc decât într o discuție fata în fata cu acte,informații clare .Exista n variante consultatiiprin apel video,email totul este ca fiul dvs sa facă demersurile necesare..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat