Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, am o întrebare despre asociație..Avem o ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, am o întrebare despre asociație..Avem o defecțiune ...

Bună ziua, am o întrebare despre asociație..Avem o defecțiune la canalizare și de schimbat o țeavă de canalizare, administratorul trebuia sa facă ședința cu locatarii sa ne arate oferta de reparare sau trebuia sa facă ședința de comitet, iar comitetul sa aprobe oferta?
Ar trebui sa aiba mai multe oferte si sa aleaga pe cea care ofera garantii si pret mai mic.
Nu cred ca o defectiune la canalizare se poate tergiversa.
Administratorul prezinta oferta comitetului si presedintelui. Acestia pot convoca AG...nu administratorul.