avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, am o întrebare despre asociație..Avem o ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, am o întrebare despre asociație..Avem o defecțiune ...

Bună ziua, am o întrebare despre asociație..Avem o defecțiune la canalizare și de schimbat o țeavă de canalizare, administratorul trebuia sa facă ședința cu locatarii sa ne arate oferta de reparare sau trebuia sa facă ședința de comitet, iar comitetul sa aprobe oferta?
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 12:00, 1 Iulie 2024
Ar trebui sa aiba mai multe oferte si sa aleaga pe cea care ofera garantii si pret mai mic.
Nu cred ca o defectiune la canalizare se poate tergiversa.
Administratorul prezinta oferta comitetului si presedintelui. Acestia pot convoca AG...nu administratorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reparatii scara de acces in bloc roadx roadx Buna ziua! As dori sa ma lamuresc in privinta unui lucru. Scara (6 trepte) de acces din exterior in blocul in care locuiesc (si care, evident, face parte ... (vezi toată discuția)
In aceasta situatie, este legala demiterea presedintelui sau nu? Valentina30 Valentina30 Buna ziua. Am o problema/nelamurire pentru care as aprecia ajutorul dvs, al celor cunoscatori si cu experienta. Anul acesta, presedintele de bloc a ... (vezi toată discuția)
Reparatii parti comune psimona22 psimona22 Pe scara noastra , de 10 apartamente , se fac frecvent ''reparatii'' pe spatiile comune , in special desfundare canalizare si inlocuire de fel si fel de tevi ( ... (vezi toată discuția)