Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de concediere art.65 lin 1 codul muncii ce ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de concediere art.65 lin 1 codul muncii ce termen are ...

Decizie de concediere art.65 lin 1 codul muncii ce termen are de xontestatie căci nu scrie în decizia primita azi, în care se scrie ca am deprul ka 20 zile preaviz și contractul încetează în 26.07..2024
45 de zile de la data comunicarii deciziei.

Nu cumva este instiintarea de intrare in preaviz?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu, este decizie în care scrie ca încetează contractul de munca și în perioada 1 iulie-26 iulie am 20 zile preaviz. Nu este menționat unde și în cât timp pot ataca decizia-lol

Atâta ura, sa fiu mulțumită ca nu m-au și schingiuit întâi.
goplanet, utilizator
Decizia se emite in scris si, sub sanctiunea nulitatii absolute, trebuie sa fie motivata in fapt si in drept si sa cuprinda precizari cu privire la termenul in care poate fi contestata si la instanta judecatoreasca la care se contesta.
O sa o atac la Tribunal în 30 zile calendaristice,bdesi nu scrie în ea nici unde nici în cât timp.
45 de zile este termenul de contestatie.