Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare parte din mostenire succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare parte din mostenire succesiune

Buna ziua, vreau sa va intreb daca pot vinde partea mea de mostenire (1/3 dintr-un apartament unde a fost facuta succesiunea) doar in baza actului de succesiune si a actului de dobandirea a apartamentului de catre defuncti) sau cum as putea vinde partea mea in baza acestor documente deoarece nu am acces la imobil si nu pot sa ii fac certificatul energetic si imi este peste mana sa solicit la primarie certificatul de atestare fiscala.
Nu, nu puteți.