Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua . Am mai pus aceasta intrebare si doresc ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua . Am mai pus aceasta intrebare si doresc pentru cunoscatori ...

Buna ziua . Am mai pus aceasta intrebare si doresc pentru cunoscatori sa repet: As avea nevoie de un raspuns urgent .Am primit o hotarare definitiva in temeiul art.48 alin.6 L 305/2022 .Poate fii atacata hotararea definitiva a Curtii de Apel Bucuresti Sectia VIII contencios adm.si fiscal ,având ca obiect contestație rezoluție IJ? Daca da ,care e baza legala si in ce termen ?Cu respect,
Rezoluția de respingere a sesizării poate fi contestată de persoana care a formulat sesizarea la Secția de contencios administrativ și fiscal a Curții de Apel București, în termen de 15 zile de la comunicare, fără îndeplinirea procedurii prealabile. Soluționarea cauzei se face de urgență și cu precădere.