Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! EU IN ROMANIA am platit in 2023 o vechime ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! EU IN ROMANIA am platit in 2023 o vechime de 2 ani...intr.o ...

Buna ziua! EU IN ROMANIA am platit in 2023 o vechime de 2 ani...intr.o SINGURA TRANŞA...chiar in ziua cind am DEPUS dosarul de pensie anticipata partiala.( SINT DEJA PENSIONATA IN ROMANIA )....SI mi.au zis ca la limita de virsta mi.i ia un calcul..SPER SA FIE ASA...DAR MA INTERESEAZA ALTCEVA : - EU AM LUCRAT 22 DE ANI SI IN ITALIA...SI TREBUIE SA MA PENSIONEZ SI PT PARTEA ITALIANA.... AM SI CETATENIE ITALIANA SI INCA MAI LUCREZ SA IES LA PENSIE SI DE LA EI.....Pe mine ma intereseaza daca acesti 2 ani PLATITI IN ROMANIA o sa mi.i trimita in ITALIA . MENTIONEZ CA ITALIA A CERUT PENTRU MINE UN EXTRAS DE VECHIME INTERNATIONAL DAR NU MI.AU APARUT ACESTI 2 ANI IN LISTA . ...DUPA CARE , ACUM O SAPTAMINA AU FACUT ALTA CERERE PT UN ALT EXTRAS DE VECHIME...SI MI.AU ZIS CA PENTRU EI SINT VALABILI ACESTI 2 ANI LA PENSIA ANTICIPATA CU OPTIUNEA DE VECHIME DE 41 ANI SI 10 LUNI...INDIFERENT DE VIRSTA....SI AS IESI ANUL VIITOR DACA I..AS RECUPERA. .STITI DACA POT SA.I RECUPEREZ? SI CUM TREBUIE SA PROCEDEZ DACA NU I.MI AJUNG IN ITALIA?. ? AM ACTE DOVEDITOARE ...ADEVERINTA DE VECHIME ,CARE MI.AU DAT.O CIND AM PLATIT....NU CONCEP SA FIE PIERDUTI ACESTI 2 ANI....AM PLATIT O GROAZA DE BANI PT EI........MULTUMESC ANTICIPAT PT RASPUNS.!
Gatin zenovia, utilizator
Dar de ce scrieți cu majuscule, că ne obosiți ochii, și nu putem citi relaxați`?!
Regulamentul forumului, interzice folosirea abuzivă a literelor majuscule.
Dapix, utilizator