Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Re: Veniturile din surse neidentificabile Banii ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Re: Veniturile din surse neidentificabile Banii transferati ...

Referitor la veniturile din surse neidentificabile
Banii transferati în contul personal între membrii familieii sau intre prieteni,
- trebuie declarați ca venituri? Daca da, pe ce formular?
- sunt considerați venituri din surse neidentificabile?
Vorbim despre unul sau maxim trei transferuri pe an, de cate 200-300 euro, ca imprumut sau la aniversări.
Va mulțumesc!
Buna ziua,

Nu sunt venituri impozabile din alte surse (sunt donatii din venitul net al membriilor de familie). In codul fiscal, art 114 sunt insiruite ce se inteleg prin venituri din alte surse.
Va multumesc frumos!! Mă duc la Cod si citesc art 114..