Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! As dori un raspuns de la dumneavoastra! in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! As dori un raspuns de la dumneavoastra! in 2023 am ...

Buna ziua! As dori un raspuns de la dumneavoastra! in 19 mai 2023 am depus cererea de pensionare anticipata partiala. In Romania.....in aceeasi zi am facut un contract de asigurare sociala si am cumparat o vechime din trecut ( intre 1999 si 2001)....i.am achitat integral in aceeasi zi de 19 mai 2023...la care m.i s.a spus in romania ca o sa beneficiez de ei cind ajung la limita de virsta...daca o fi asa......sper....dar .intrebarea mea este alta...lucrez in italia de 19 ani si trebuie sa ies si aici la pensie. ..ma intereseaza daca : ROMANIA i.mi trimite acesti 2 ani platiti in italia.. ????....pt ca la italieni sint recunoscute perioadele platite la pensie anticipata cu 41 de ani si 10 luni! VA multumesc anticipat!
Gatin zenovia, utilizator
Da.
Vor fi trimisi.