avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! As dori un raspuns de la dumneavoastra! in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! As dori un raspuns de la dumneavoastra! in 2023 am ...

Buna ziua! As dori un raspuns de la dumneavoastra! in 19 mai 2023 am depus cererea de pensionare anticipata partiala. In Romania.....in aceeasi zi am facut un contract de asigurare sociala si am cumparat o vechime din trecut ( intre 1999 si 2001)....i.am achitat integral in aceeasi zi de 19 mai 2023...la care m.i s.a spus in romania ca o sa beneficiez de ei cind ajung la limita de virsta...daca o fi asa......sper....dar .intrebarea mea este alta...lucrez in italia de 19 ani si trebuie sa ies si aici la pensie. ..ma intereseaza daca : ROMANIA i.mi trimite acesti 2 ani platiti in italia.. ????....pt ca la italieni sint recunoscute perioadele platite la pensie anticipata cu 41 de ani si 10 luni! VA multumesc anticipat!
Ultima modificare: Marți, 2 Iulie 2024
Gatin zenovia, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:23, 2 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da.
Vor fi trimisi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! eu in romania am platit in 2023 o vechime de 2 ani...intr.o ... Gatin zenovia Gatin zenovia Buna ziua! EU IN ROMANIA am platit in 2023 o vechime de 2 ani...intr.o singura tranşa...chiar in ziua cind am depus dosarul de pensie anticipata.....SI ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! eu in romania am platit in 2023 o vechime de 2 ani...intr.o ... Gatin zenovia Gatin zenovia Buna ziua! EU IN ROMANIA am platit in 2023 o vechime de 2 ani...intr.o SINGURA TRANŞA...chiar in ziua cind am DEPUS dosarul de pensie anticipata partiala.( ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie gicu53 gicu53 Buna seara,sunt nascuta in anul 1956 luna,iunie 22.Sunt angajata in invatamint din anul 1976 1`.09.In acesti ani am lucrat 15 ani cu elevii cu CES,beneficiez ... (vezi toată discuția)