avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... În tabelele din contul personal de l CNPP, stagii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

În tabelele din contul personal de l CNPP, stagii lunare, sunt ...

În tabelele din contul personal de l CNPP, stagii lunare, sunt anii și lunile condiții normale + anii și lunile prestatii sociale. Acestea din urma sunt stagii asimilate sau ce reprezinta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:45, 3 Iulie 2024
In geneeral, presatiile sociale sunt stagii asimilate .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum îmi pot afla stagiul contributiv pentru a putea calcula ... goplanet goplanet Cum îmi pot afla stagiul contributiv pentru a putea calcula dacă am cei w5 ani necesari pentru ieșirea la pensie. Nu sunt lămurit dacă concediul medical ... (vezi toată discuția)
Erori in baza de date cnpp? pescarul1 pescarul1 Buna ziua, Mi-am creat un cont la CNPP (Casa Nationala Pensii Publice) si mi-am putut verifica stagiile lunare din evidentele CNPP. Pentru luna decembrie 2002 ... (vezi toată discuția)
Perioada de somaj este stagiu in vederea acordarii pensiei de invaliditate? lacramitza76 lacramitza76 buna ziua ,din nou apelez la ajutorul dv.pt care va multumesc anticipat. intrebarea mea este daca perioada de somaj se pune ca vechime pentru pensia de ... (vezi toată discuția)