Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Buna ziua. Am un PFA, cod CAEN 9001, Activități de ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Buna ziua. Am un PFA, cod CAEN 9001, Activități de interpretare ...

Buna ziua. Am un PFA, cod CAEN 9001, Activități de interpretare artistica (spectacole). Detin instrumente muzicale si echipament pentru a presta serviciile aferente Caen. Nu mai am documentele de achizitie.
As vrea sa vand instrumentele/echipamentul de la PF la PFA, sa pot deduce cheltuielile care, evident, au existat.
Multumesc
zvangu, utilizator
Trebuie incheiat un contract de vânzare - cumparare între dumneavoastra ca PF şi PFA.
Multumesc pentru raspuns. Contractul trebuie facut la notariat?
Nu , se poate face doar sub semnatura privata.