avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Buna ziua. Am un PFA, cod CAEN 9001, Activități de ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Buna ziua. Am un PFA, cod CAEN 9001, Activități de interpretare ...

Buna ziua. Am un PFA, cod CAEN 9001, Activități de interpretare artistica (spectacole). Detin instrumente muzicale si echipament pentru a presta serviciile aferente Caen. Nu mai am documentele de achizitie.
As vrea sa vand instrumentele/echipamentul de la PF la PFA, sa pot deduce cheltuielile care, evident, au existat.
Multumesc
Ultima modificare: Joi, 4 Iulie 2024
zvangu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:28, 7 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie incheiat un contract de vânzare - cumparare între dumneavoastra ca PF şi PFA.
Multumesc pentru raspuns. Contractul trebuie facut la notariat?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu , se poate face doar sub semnatura privata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitati de interpretare artistica - cod caen 9001 Ramona24 Ramona24 Buna ziua cod caen:9001-Activitati de interpretare artistica. ce inseamna acest lucru? ce poti presta pe sc.ul infiintat cu acest cod? \\multumesc (vezi toată discuția)
Pfa/ii AnitaErika AnitaErika Buna ziua! As vrea sa prestez servicii muzicale la nunti mai exact ca solist vocal, si acet lucru vreu sa o fac legal. Sunt in dilema, nu stiu ce sa aleg ... (vezi toată discuția)
Lectii de canto(muzica) pe i.i.,cod caen secundar 9001 olga sain olga sain Buna ziua! profesez in cadrul unui liceu vocational ca si prof. de canto.Am o I.I.,care are printre alte coduri CAEN secundare si codul 9001(activitati ... (vezi toată discuția)