Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... suspendat permis auto pt ca am condus o „remorca”
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

suspendat permis auto pt ca am condus o „remorca”

Buna ziua!
Este posibil din pdv juridic , sa mi se suspende permisul de conducere- daca in procesul verbal de contraventie , din greseala agentului de circulatie care l-a intocmit - a fost trecut in loc de numarul autovehiculului , numarul unei remorci auto ?! MARE si CLAR precum in talonul auto . Am contestat PV , etc, Dar in final AM PIERDUT si a trebuit sa ma supun sanctiunii . Totusi nu am mai auzit de asa ceva . Mentionez ca in toate etapele procesului cu Brigada Rutiera , apararea ei recunoaste greseala de intocmire dar instanta i -a dat totusi castig de cauza in final . , Multumesc ,
ion_devalcea, utilizator
afost o eroare materiala, dvs ati gresit si fapta conteaza.