Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Detin o firma micro si fiul meu doreste sa infiinteze ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Detin o firma micro si fiul meu doreste sa infiinteze o firma micro ...

Detin o firma micro si fiul meu doreste sa infinteze o firma cu acelasi domeniu de activitate ! Se poate ? Si tot micro ?
george-neagu, moderator
Bună ziua.

Desigur că se poate. Ar fi bine să vă ajute un avocat, în demersurile necesare înființării firmei, procedura în sine fiind destul de anevoioasă.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius.
Va multumesc ! Daca cele doua firme pot fi micro daca nu depasesc plafonul de 500000 Euro ? Cu stima ,Paul Colac