avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru urmatoarea ...

Buna ziua,,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru urmatoarea speta:

Angajata societatii aflata in concediu de crestere copil, da nastepe celui de al doilea copil. perioada de 2 ani se calculeaza dupa finalizarea primului concediu de crestere copil sau de la nasterea celui de al doilea copil .

Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:01, 5 Iulie 2024
de la nasterea celui de al doilea copil .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil pt studente la zi eliza_g eliza_g Buna ziua. Sunt studenta in anul III (zi). Am un copil de 5 luni si beneficiez de indemnizatie pt cresterea acestuia. De curand am aflat ca sunt din nou ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal imediat dupa cic sau prelungire cic? moniquesro moniquesro Buna ziua, as dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu situatia mea, sa stiu ce drepturi am. Sunt insacinata in luna a 8-a cu cel de-al doilea copil, ... (vezi toată discuția)
Venituri in timpul cic. nelamuriri ccc pentru cel de-al doilea copil. AM13 AM13 Buna ziua, Va expun si eu situatia mea. Sunt insarcinata cu al doilea copil, urmand sa nasc la aproximativ o luna si 2 saptamani dupa finalizarea primului ... (vezi toată discuția)