Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Anularea unei decizii de pensionare, de care nu ești ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Anularea unei decizii de pensionare, de care nu ești multumit ...

Anularea unei decizii de pensionare, de care nu ești multumit se face la tribunal prin contestație în termen de 30 zile de la primire, sau la Casa Județeană de Pensii?
Anularea se face acum pe baza art 106 alin.3 din legea 263/2010, cu motivare sau nu, căci în lege nu scrie?
Persoanele au posibilitatea de a depune o cerere de anulare a deciziei de înscriere la pensie, în termen de 30 de zile de la primirea acesteia.

Nu este nevoie de motivarea cererii.
Întrebarea era unde se depune cererea....

Cornel Vasile a scris:

Persoanele au posibilitatea de a depune o cerere de anulare a deciziei de înscriere la pensie, în termen de 30 de zile de la primirea acesteia.

Nu este nevoie de motivarea cererii.

La Casa de Pensii care a emis decizia in cauza.