Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestarea raspunsul primit la contestația ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestarea raspunsul primit la contestația ...

Bună ziua! Cum se poate contesta raspunsul primit la contestația privind punctajul obținut la evaluarea dosarului de gradatie de merit, care contine greșeli evidente de calcul ? De ex. se acorda zero puncte pentru un document validat deja de ISJ... si depus la dosar....
Raspunsul primit la contestatie se ataca in instanta.

Hotărârea comisiei de contestații este definitivă și poate fi contestată la instanța de contencios administrativ competentă, contestația reprezentând plângerea prealabilă reglementată de art. 7 din Legea contenciosului administrativ nr. 554/2004, cu modificările și completările ulterioare.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Raspunsul primit la contestatie se ataca in instanta.

Hotărârea comisiei de contestații este definitivă și poate fi contestată la instanța de contencios administrativ competentă, contestația reprezentând plângerea prealabilă reglementată de art. 7 din Legea contenciosului administrativ nr. 554/2004, cu modificările și completările ulterioare.