avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestarea raspunsul primit la contestația ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestarea raspunsul primit la contestația ...

Bună ziua! Cum se poate contesta raspunsul primit la contestația privind punctajul obținut la evaluarea dosarului de gradatie de merit, care contine greșeli evidente de calcul ? De ex. se acorda zero puncte pentru un document validat deja de ISJ... si depus la dosar....
Cel mai recent răspuns: pride , utilizator 20:39, 7 Iulie 2024
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Raspunsul primit la contestatie se ataca in instanta.

Hotărârea comisiei de contestații este definitivă și poate fi contestată la instanța de contencios administrativ competentă, contestația reprezentând plângerea prealabilă reglementată de art. 7 din Legea contenciosului administrativ nr. 554/2004, cu modificările și completările ulterioare.
Ultima modificare: Duminică, 7 Iulie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Raspunsul primit la contestatie se ataca in instanta.

Hotărârea comisiei de contestații este definitivă și poate fi contestată la instanța de contencios administrativ competentă, contestația reprezentând plângerea prealabilă reglementată de art. 7 din Legea contenciosului administrativ nr. 554/2004, cu modificările și completările ulterioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Definitivat Bartha Magdalena Bartha Magdalena Buna ziua ! În urma susținerii examenului de definitivare în învățământ am obținut o nota de care nu sunt deloc mulțumită, (având în vedere faptul ... (vezi toată discuția)
Contestatie gradatie de merit haifa haifa Buna ziua, exista posibilitatea de a contesta modul de evaluare si nu punctajul obtinut? Sa ma fac inteles: nu am nimic impotriva sa-mi reevalueze dosarul ... (vezi toată discuția)
Contestație grad handicap Petra Suciu Petra Suciu Bună seara! În urmă cu un an, mama a fost încadrată în grad de handicap accentuat în urma montării unei proteze totale de șold ca urmare a ... (vezi toată discuția)