avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am vârsta de 25 ani și primesc pensie urmaș. Termin ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am vârsta de 25 ani și primesc pensie urmaș. Termin anul ăsta ...

Am vârsta de 25 ani și primesc pensie urmaș. Termin anul ăsta Facultatea de Stomatologie București și vreau să continui în cadrul aceleiași facultăți cursul de perfecționare în implantologie cu durata 1an.
Mai primesc pensia de urmaș până la 26 ani , pe care îi împlinesc in martie 2025?
Sau dacă mă înscriu la a doua facultate cu taxă, primesc pensia urmaș până la 26 ani?
Mulțumesc mult aștept răspunsul!

Alte discuții în legătură

Pensie de urmas, dilema.... berbeq berbeq Avan pana in 25 de ani, daca intrerup o facultate/ renunt .. si ma inscriu la alta mai beneficeiz de pensia de urmas?? :-/ "Copiii au dreptul la pensie de ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas pt. facultate standan123 standan123 Buna ziua! Am o intrebare legata de pensia de urmas.Momentan am 19 ani si sunt student in anul 1 la o facultate particulara , la zi si primesc pensie de ... (vezi toată discuția)
Pensie militara de urmas vioalex8 vioalex8 Buna seara! Va rog frumos, am si eu o nelamurire, daca ma puteti ajuta: Primesc o pensie militara de urmas, iar de curand am terminat facultatea.Problema este ... (vezi toată discuția)