Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am mostenit 3 socetati si 3 terenuri pe persoana fizica
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am mostenit 3 socetati si 3 terenuri pe persoana fizica

Buna ziua, am mostenit 3 socetati si 3 terenuri pe persoana fizica, am gasit un cumparator pentru toate (tin sa precizez ca societatile au si active si pasive) cum se procedeaza in acest caz, se face un contract sau ce anume? Va multumesc frumos
george-neagu, moderator
Bună ziua.

Trebuie făcute mai multe demersuri, pentru ca dvs să nu fiți "păgubit", printre demersuri fiind și o expertiză evaluatorie (raport evaluare teren), Ar fi bine să consultați un avocat, să fiți îndrumat corespunzător. După stabilirea valorii totală a bunurilor moștenite, puteți face vânzarea.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius

„Hulea Ionuț-Marius” - Cabinet de Avocat, Avocat