Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt unic asociat la un SRL cu 3 angajat1 ( eu sunt 1 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt unic asociat la un SRL cu 3 angajat1 ( eu sunt 1 ) . Am ...

Sunt unic asociat la un SRL cu 3 angajat1 ( eu sunt 1 ) . Am varsta de 60 ani si vechime aprox 38 ani si 6 luni Intentionez sa ma pensionez anticipat pana in septembrie .Veniturile mele vor fi pensia anticipata si dividendele As vrea sa stiu, daca eu pot ramane in continuare actionar in conditiile in care voi fi pensionat anticipat. Ce fel de impozite voi datora statului ? Multumesc. Zi buna .
Puteti ramane in continuare actionar in conditiile in care veti fi pensionat anticipat.. veti datora taxele pentru dividendele incasate si contributiile pentru pensia incasata potrivit legii.
Va multumesc ,
Va doresc o zi frumoasa !