Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am dus adeverința la casa de pensii care atestă ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am dus adeverința la casa de pensii care atestă faptul ca am ...

Am dus adeverința la casa de pensii care atestă faptul ca am lucrat in perioada 1/07/1986 —1/04/2001 in domeniul de producere a energiei electrice într-o unitate pe cărbune .La recalculare se va lua în calcul ca stagiu de cotizare asimilat în condiții speciale de muncă ?
Se intelege ca sunteti pensionar(a).
Corect ?

Carp Mircea a scris:

Se intelege ca sunteti pensionar(a).
Corect ?

Da sunt pensionar
In interpretarea mea nu va fi luata in calcul.
Si chiar daca va fi luata in calcul,daca se va aplica in acelasi mod ca si pe legea 263/2010, nu veti castiga nimic.
Nu aduce puncte de contributivitate in plus.