avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am dus adeverința la casa de pensii care atestă ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am dus adeverința la casa de pensii care atestă faptul ca am ...


Am dus adeverința la casa de pensii care atestă faptul ca am lucrat in perioada 1/07/1986 —1/04/2001 in domeniul de producere a energiei electrice într-o unitate pe cărbune .La recalculare se va lua în calcul ca stagiu de cotizare asimilat în condiții speciale de muncă ?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:37, 9 Iulie 2024
Se intelege ca sunteti pensionar(a).
Corect ?


Carp Mircea a scris:

Se intelege ca sunteti pensionar(a).
Corect ?

Da sunt pensionar
In interpretarea mea nu va fi luata in calcul.
Si chiar daca va fi luata in calcul,daca se va aplica in acelasi mod ca si pe legea 263/2010, nu veti castiga nimic.
Nu aduce puncte de contributivitate in plus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am lucrat 23 ani la cet govora am 54 ani. am lucrat 15ani și ... SMS. SMS. Am lucrat 23 ani la CET Govora am un stagiu de cotizare de 29 ani 11 luni 13 zile. Am lucrat 15ani și 27 zile gr 1 și 6 ani 7 luni 8 zile condiții ... (vezi toată discuția)
Legea 74 / 2022 IBH IBH Va rog sa ma informati daca Legea 74 / 2022 se aplica doar celor care au desfasurat activitate in producerea energiei electrice in termocentrale pe baza de ... (vezi toată discuția)
probleme juridice legate de pensii herr_chriss37 herr_chriss37 REFERITOARE LA NOUTĂȚILE INTRODUSE PRIN LEGEA NR.197/16.07.2021, PUBLICATĂ ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 712/19.07.2021 1. Locurile de muncă încadrate în ... (vezi toată discuția)