Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Indemnizatie de maternitate cumul de salariati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Indemnizatie de maternitate cumul de salariati

Buna ziua!

Am urmatoarea speta. Salariata X lucreaza la angajatorul Y de 12 luni si urmeaza sa intre in concediu de maternitate. In urma cu 3 luni a incetat un contract de munca la un fost angajator la care lucra in paralel cu angajatorul Y. Cum se calculeaza indemnzatia de maternitate care va fi platita de angajatorul Y? Se va lua in calcul si suma primita la fostul angajator?
device, utilizator
Angajatorul va calcula indemnziatia pentru concediu de maternitate doar in baza veniturile realizate la el.

Indemnizatia CCC va lua in considerare salariile nete de la toti angajatorii din [perioada de 12 luni necesara pentru CCC.