avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ipotecă ap că și avans
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ipotecă ap că și avans

Doresc să iau o casa împreună cu iubitul meu cu credit ipotecare, nu avem bani de avans dar știu că se poate folosi alt imobil drept avans pe care se pune ipotecă. Acel imobil folosit trebuie sa fie pe numele celui care face credit ipotecar sau mătușa mea ne poate ajuta cu ap dânsei sa se ipotecheze și să deservească că și avans pt casa pe care dorim sa o achiziționăm?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:16, 10 Iulie 2024
faceti un credit de nevoie personale si dati avans, nu o bagati pe matusa in asa ceva sa ramana fara casa.
Iar cu iubitul, cumparati pe cote parti si ambii debitori
Ultima modificare: Marți, 9 Iulie 2024
gi-jane2, moderator
Nu am cerut sfat ce cota parte sa fac sau nu cu iubitul sau credit de nevoie pers.

Daca nu aveți un rasp pe subiect va rog sa vă abțineti.

gi-jane2 a scris:

faceti un credit de nevoie personale si dati avans, nu o bagati pe matusa in asa ceva sa ramana fara casa.
Iar cu iubitul, cumparati pe cote parti si ambii debitori

scuze, voiam sa ma asigur ca nu plangi pe aici mai tarziu.
Pe subiect... poti sa pui ipoteca pe ce vrei si accepta si proprietarul si banca.

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita cota parte credit ipotecar Maximus_Anonimus Maximus_Anonimus Buna ziua, Am nevoie un sfat cu privire la urmatoarea situatie: Un imobil cumparat prin 2 credite ipotecare contractate la o banca (unul pe numele X iar ... (vezi toată discuția)
Coproprietar pentru imobil achizitionat prin credit bancar brooklynb2002 brooklynb2002 Impreuna cu prietena am dori sa achizitionam un imobil prin credit ipotecar (simplu, nu prima casa). Momentan ea nu se califica pentru un credit ipotecar (si-a ... (vezi toată discuția)
Credit ipotecar szabo istvan szabo istvan buna!asi avea si eu o intrebare,am cumparat un apartament acum 3 ani cu credit ipotecar pe 30 de ani, si acum asi vrea sa ma apuc sa renovez o casa mai veche ... (vezi toată discuția)