Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua ! E normal ca la un proces civil mai exact ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua ! E normal ca la un proces civil mai exact moștenire ...

Bună ziua ! E normal ca la un proces civil mai exact moștenire teren sa amâne de 6 ori pana acum pronunțarea?
Este posibil.
De câțiva ani a început aceasta,,moda"de a amână pronunțarea și în procese banale,mult mai simple decât speta dvs.Explicatii pot sa fie destule volum mare de munca,lene promovarea unor judecători la alte instante sau situații medicale,concedii etc.Practic 70-80%dintre procese se afla în aceasta situație.
Da, este normal. De anul trecut, normarea muncii in justitie a dus la amanari repetate datorita numarului mare de dosare. Nu lene sau altele, ci dosare multe, timp putin.
Liliana Gradinaru, Avocat