Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, sotul meu a decedat, el avea terenuri ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, sotul meu a decedat, el avea terenuri extravilane ...

Buna ziua, sotul meu a decedat, el avea terenuri extravilane mostenite de la tata, intrebarea este daca la succesiune sotia are dreptul la terenurile respective fiind mostenire, mentionez ca la succesiune sunt doar eu si fiul lui din prima casatorie, multumesc
Leon0, utilizator
Bună ziua.

La succesiune, veniți și dvs., în calitate de soție supraviețuitoare. Ar fi bine să consultați și un avocat, totuși, pentru a vedea care sunt moștenitorii, masa succesorală și care este strategia cea mai potrivită, în raport de interesele dvs. și ale celorlalți succesibili.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius