avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua tuturor Sunt o societate care cumpara ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua tuturor Sunt o societate care cumpara produse en gros ...

Buna ziua tuturor
Sunt o societate care cumpara produse en gros pentru a le vinde retail la consumatorul final.

Sa presupunem ca gasesc un furnizor , de unde vreau sa cumpar pasta de dinti colgate , detergent ariel , si crema de fata Nivea .

Ce documente este obligat furnizorul sa imi trimita dupa achizitionarea produsului ?

Ar trebui sa imi furnizeze documente precum produsele sunt originale sau ca nu pun in pericol consumatori .

Sau mai bine zis sa ne imaginam ca clientul meu are o alergie la pasta de dinti , si ma acuza ca este contrafacuta eu cum ma pot proteja si dovedindui ca este un produs original .

Va multumesc pentru timpul acordat mesajului meu.

Alte discuții în legătură

Produse contrafacute partener emag nikitau nikitau Bună, Recent am comandat de pe emag (de la unul dintre partenerii lor terțe părți) un ghiozdan. După ce am primit produs am constat ca el este ... (vezi toată discuția)
Anexa produse periculoase itm bastti bastti Buna Un magazin care comercializeaza antigel,solutie parbriz,lichid de frana,alcool etilic ,trebuie sa depuna o adresa la registratura ITM ? Unde gasesc un ... (vezi toată discuția)
Marca inregistrata Lorena Chirila Lorena Chirila Am intrat pe un site care vinde parfumuri [u]originale[/u] online (le distribuie printr-o firma de curierat). Unele preturi mi s-au parut suspect de mici, ... (vezi toată discuția)