Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... In cadrul unei cercetari disciplinare pentru care nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

In cadrul unei cercetari disciplinare pentru care nu s-a emis ...

In cadrul unei cercetari disciplinare pentru care nu s-a emis o decizie, la aproape 6 luni de la inceperea procesului de cercetare, deoarece faptele imputate nu au putut fi sustinute de catre comisie, este legala "cautarea cu orice pret" a unor noi fapte in cadrul aceleaiasi cercetari? Cu cat timp inainte de inceperea investigatiilor/ cercetarii, se pot aduce probe cu filme (se cauta in arhivele multinationalei, imagini cu o vechime mai mare de 6 luni). Altfel spus, pentru colectarea unor posibile fapte, este legala folosirea unor imagini cu vechime de 5-6 luni si mai mult? Multumesc
Angajatorul dispune aplicarea sancţiunii disciplinare printr-o decizie emisă în formă scrisă, în termen de 30 de zile calendaristice de la data luării la cunoştinţă despre săvârşirea abaterii disciplinare, dar nu mai târziu de 6 luni de la data săvârşirii faptei.