avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Salutare! Daca am propire pusa pe conturi si sunt sub ...
Discuție deschisă în Executare silită

Salutare! Daca am propire pusa pe conturi si sunt sub urmarire ...

Salutare! Daca am propire pusa pe conturi si sunt sub urmarire penala din cauza fostului loc de munca si imi deschid o firma pe numele meu (startup) sau PFA, poate politia sa propeasca de exemplu 1/3 din venituri sau ce alte lucruri pot sa faca si sa imi afecteze activitatea?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 16:49, 10 Iulie 2024
Politia nu face popriri. Depinde in ce tip de conturi sunt incasate veniturile, personale sau de persoana juridica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere informatii - evaziune fiscala george_86 george_86 Buna ziua tuturor, Postez acest subiect in speranta ca ma veti putea ajuta. Povestea incepe in anul 2011 cand urmare a unui parteneriat verbal cu o ... (vezi toată discuția)
Cont bancar pfa anamariamorogan anamariamorogan Buna, De curand am devenit PFA. Va rog sa imi spuneti daca prin lege sunt obligata sa am un cont bancar pe persoana fizica sau juridica. Ma gandesc ca ar fi ... (vezi toată discuția)
Impozite neplatite iepurache2004 iepurache2004 va salut,am o problema de elucidat.Deci in cazul in care nu a fost plătit impozitul pe teren si pe locuinţă (aferent 2008), Direcţia taxe şi impozite ... (vezi toată discuția)