Forum Discuţii juridice Executare silită Salutare! Daca am propire pusa pe conturi si sunt sub ...
Discuție deschisă în Executare silită

Salutare! Daca am propire pusa pe conturi si sunt sub urmarire ...

Salutare! Daca am propire pusa pe conturi si sunt sub urmarire penala din cauza fostului loc de munca si imi deschid o firma pe numele meu (startup) sau PFA, poate politia sa propeasca de exemplu 1/3 din venituri sau ce alte lucruri pot sa faca si sa imi afecteze activitatea?
Politia nu face popriri. Depinde in ce tip de conturi sunt incasate veniturile, personale sau de persoana juridica.