Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma nou infiintata (PFA), capital social 200 ron, ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma nou infiintata (PFA), capital social 200 ron, cum procedez ...

Firma nou infiintata (PFA), capital social 200 ron, cum procedez pentru a investi banii proprii (pers fizica) in PFA legal, si cum fac sa ii scad/recuperez apoi?

Ma gandesc ca trebuie sa existe o modalitate de a investi si recupera investitia cu banii proprii?

Multumesc mult!
Nu exista capital social la PFA.

Utilizati banii personali in PFA,apoi ii retrageti/transferati in contul personal. Sunt operatiuni care nu se inregistreaza in registrul fiscal sau reg de incasari si plati.
ContabilGB, utilizator