Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... OUG nr.15 din 28.02 2024 a întrat în vigoare după ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

OUG nr.15 din 28.02 2024 a întrat în vigoare după 90 de zile, ...

OUG nr.15 din 28.02 2024 a întrat în vigoare după 90 de zile, deci la 01.06.2024?
Este in vigoare de la 17 martie 2024

Procedura de autorizare a administratorilor de credite și tariful perceput pentru autorizarea administratorilor de credite se aprobă prin ordin al președintelui Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor, ce se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I, în termen de 90 de zile de la data intrării în vigoare a prezentei ordonanțe de urgență.
Vă mulțumesc pentru informație. Deci se poate solicita o revizuire amiabilă a unui contract de imprumut aflat în derulare!
Da , se poate solicita asa ceva.